ÖLFLEX® SOLAR XLR WP

Lapp представляє перший водостійкий кабель та інноваційні системи з'єднання для фотоелектричних установок

intersolar2015

Expo 2015 у Мілані: сонячні дерева, що генерують енергію - центральна тема Німецького павільйону

 

Якщо кабелі для підключення фотоелектричних установок піддаються впливу вологи протягом тривалого періоду часу, це може призвести до зниження продуктивності та опору ізоляції. Наслідком чого може бути коротке замикання, що у свою чергу може пострияти відмові чи пошкодженню відповідного обладнання. Причина: волога може проникнути у стандартні кабелі solar, якщо вони знаходяться у воді протягом тривалого періоду, а це може призвести, у гіршому випадку, до поломки.

На виставці Intersolar Europe 2015 в Мюнхені Lapp Group представила перший повністю водонепроникний кабель для підключення фотоелектричних установок ÖLFLEX® SOLAR XLR WP.

Кабель являє собою зшитий кабель solar з електронним пучком типу PV1-F відповідно до TÜV 2PfG 1169 / 08.07, для міцного і стійкого до атмосферних впливів використання в фотоелектричних системах. Оптимізована конструкція кабелю та постійно високий опір контакту означає, що він буде надійно функціонувати, навіть коли проведе багато років у воді. ÖLFLEX® SOLAR XLR WP є безпечним рішенням - особливо у районах, які схильні до затоплення, або там, де кабелі проходять під землею в захисних ізоляційних трубах, тобто там, де можуть накопичуватися вода, тепло і волога.

Lapp також розробляє і виробляє відповідні системи з'єднань, які зроблені спеціально для задоволення побажань замовника. Останній приклад - революційна система з'єднання для органічних сонячних батарей, яка в даний час знаходиться на стенді в німецькому павільйоні на 2015 World's Fair (Expo) в Мілані. Енергогенеруючі сонячні дерева, створені з використанням органічних фотоелектричних технологій (ОФЕ), є центром цієї виставки. На відміну від звичайних сонячних модулів, вони складаються з гнучких, плівкових ОФЕ модулів. Технологія з'єднання для такого виробництва зародилася у Lapp Group.

solar

Новий водостійкий кабель

Інноваційна система з'єднання для органічних фотоелектричних пристроїв

"Ми розробили абсолютно новий спосіб з'єднання і прокладки кабелів, який також відмінно підходить для особливо делікатних модулів ОФЕ," - пояснює Штефан Кох, менеджер по продукту компанії Lapp. Модулі ОФЕ виробляються компанією BELECTRIC GmbH (Нюрнберг), яка створила напівпрозорі модулі ОФЕ, відповідні специфікаціям компанії SCHMIDHUBER, що займається дизайном і архітектурою. Шестикутні модулі ОФЕ для створення навісу з сонячних дерев доступні у чотирьох різних варіантах, діаметром 340 або 880 мм і з різними активними областями з плівки і обплетення, які можуть вписуватися в архітектурні елементи, не привертаючи уваги. Звичайні фотоелектричні розподільні коробки і товсті кабелі не підходять для цієї концепції дизайну.

 

ОФЕ модулі та інноваційні з'єднувачі буквально зроблені методом однієї плавки на відміну від звичайних фотоелектричних модулів. Більше немає розподільної коробки, яка кріпиться до них; натомість є так звана точка доступу, яка переходить безпосередньо на гнучку фотоелектричну плівку і зливається з нею. Цей метод запобігає капілярному впливу і, отже, пошкодження через корозію. Крім того, з'єднувальні компоненти модулів Belectric в сонячних деревах розміром всього 30 мм х 20 мм, що значно менше, ніж у звичайних системах. Кабелі, які будуть використовуватися в модулях, були обрані у відповідності зі спеціальними вимогами замовника, діаметром всього 2 мм. Вони були вироблені у сірому кольорі для використання у німецькому павільйоні, так що вони можуть бути практично непомітно інтегровані у сірі обплетення проектних компонентів.

 

Органічні фотоелектричні рішення можуть бути інтегровані повністю в будівництво огороджень або виконувати інші функції об'єктів. Гнучкість їх форм, різноманітні кольори і прозорість дозволяють застосовувати їх у різних областях. Стефан Кох говорить: "Ми адаптуємо наші системи з'єднання спеціально для багатьох різноманітних та індивідуально створених варіантів ОФЕ, і в стані спроектувати системи з'єднання, які набагато менші за розмірами, а отже менш помітні, ніж у випадку використання звичайних систем для підключення фотоелектрики і проводів". 

Lapp вже давно створила собі добре ім'я в якості новатора в області фотоелектричної промисловості. Вже більше десяти років компанія успішно розвиває з'єднувальні системи для фотоелектричних модулів і регулярно рухає ринок вперед завдяки своїм інтелектуальним інноваціям, наприклад за допомогою добре відомої сполучної системи EPIC® SOLAR та серії кабелів ÖLFLEX® SOLAR.